Kadra medyczna:

Ordynator Oddziału: Dr n. med. Jerzy Szubski

Lek. Ryszard Krysik

Lek. Arnold Jarczak

lek. Krzysztof Szczeciński

lek. Piotr Miller

lek. Maciej Rusek

p.o. Oddziałowa Oddziału Chirurgii Ogólnej Pani Jolanta Mańkowska

W oddziale zatrudnione są pielęgniarki:
Pani Beata Brych
Pani Jolanta Cychowska
Pani Aldona Jędróźwiak
Pani Jolanta Koper
Pani Jolanta Kubicz
Pani Marzena Wawrzyniak
Pani Ewa Westwalewicz
Pani Agnieszka Chrzanowska
Pani Monika Fabisiak
Pani Ewa  Traczewska
Pani Agnieszka Ruszkowska
Pani Elżbieta Zielińska

W utrzymaniu porządku w Oddziale pomagają:

Pani Jolanta Brodzińska
Pani Katarzyna Dąbrowska
Pani Marianna Ernest

Sekretarka medyczna:

mgr Agnieszka Chojnacka

KONTAKT:

Sekretariat: tel/fax: 22 765 83 54

Ordynator: tel/fax: 22 765 83 55

Pokój lekarski: tel.: 22 765 83 53

Dyżurka pielęgniarek: tel. 22 765 83 72

Głównym celem funkcjonowania Oddziału Chirurgii Ogólnej Nowodworskiego Centrum Medycznego jest udzielanie naszym pacjentom świadczeń zdrowotnych służącym ratowaniu życia, przywracaniu i poprawie zdrowia. Oddział Chirurgii Ogólnej liczy 38 łóżek z salami 2,4 i 5 osobowymi.

W oddziale wykonuje się wszystkie operacje z zakresu Chirurgii Ogólnej jak również niektóre operacje onkologiczne ( głównie jelita grubego).

Oddział specjalizuje się w nowoczesnym leczeniu chorób pęcherzyka żółciowego (operacje laparoskopowe), przepuklin pachwinowych i brzusznych z zastosowaniem siatek (metody beznapięciowe). Leczymy operacyjnie żylaki kończyn dolnych (metoda KRIO) oraz hemoroidy.

Operujemy również tarczyce,  leczymy pacjentów z zespołem stopy cukrzycowej z zastosowaniem opatrunków podciśnieniowych. Do oddziału przyjmowani są także pacjenci wymagający szybkiej diagnostyki (Endoskopia, Tomografia Komputerowa, USG,RTG).

Nowoczesne wyposażenie Bloku Operacyjnego pozwala również na wykonywanie drobnych zabiegów ortopedycznych we współpracy ze specjalistami. Średni czas hospitalizacji przy operacjach planowych wynosi od 2 do 5 dni.

W procesie rekonwalescencji  aktywnie uczestniczy fizjoterapeuta obecny przy pacjentach w dni powszednie jak również psycholog kliniczny.

Kwalifikowanie pacjentów do operacji i ustalanie terminów odbywa się w punkcie konsultacyjnym w Oddziale w dni powszednie w godzinach 9.00 – 11.00.

Oddział pełni stały całodobowy dyżur z diagnostyką i leczeniem stanów nagłych i urazów.

Ścisła współpraca z Poradnią Chirurgiczną przy ulicy Paderewskiego 7 pozwala na monitorowanie przebiegu dalszego leczenia pacjenta.

Dobrze wykształcona i ciągle podnosząca kwalifikacje kadra lekarska oraz pielęgniarska zapewnia coraz wyższy poziom usług. Staramy się aby pobyt w Oddziale wiązał się z jak największym poczuciem bezpieczeństwa dla Naszych pacjentów i ich rodzin.

Możliwa jest pomoc i współpraca rodziny w zakresie pielęgnacji i rehabilitacji pacjentów, ale zawsze po wcześniejszym  porozumieniu z lekarzem prowadzącym i pielęgniarką.