Projekt  „Wprowadzenie e-usług w drodze rozbudowy  infrastruktury ICT w Nowodworskim Centrum Medycznym współfinansowany przez Unię Europejską ze środków Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Mazowieckiego na lata 2014-2020 (RPO WM 2014-2020) oraz ze środków budżetu państwa.
 
Informacje źródłowe na temat Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Mazowieckiego na lata 2014-2020 (RPO WM 2014-2020) znajdują się na stronie: www.mazowia.eu.
 
Tytuł projektu:  „Wprowadzenie e-usług w drodze rozbudowy  infrastruktury ICT w Nowodworskim Centrum Medycznym” 
Beneficjent: Nowodworskie Centrum Medyczne w Nowym Dworze Mazowieckim.
Umowa: W dniu 24 sierpnia 2016r. została zawarta umowa nr UDA-RPMA.02.01.01-14-2677/15-00 o dofinansowanie projektu  „Wprowadzenie e-usług w drodze rozbudowy  infrastruktury ICT w Nowodworskim Centrum Medycznym” współfinansowanego z Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego w ramach osi priorytetowej II „Wzrost e-potencjału na Mazowszu” działania 2.1 „E-usługi” Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Mazowieckiego na lata 2014 – 2020.
Wartość projektu: Całkowity koszt realizacji projektu to 7 257 000,00 zł, z czego 80% pochodzi z Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Mazowieckiego na lata 2014-2020 (RPO WM 2014-2020) oraz ze środków budżetu państwa.
Planowany okres realizacji projektu: Od:03-09-2015 Do:31-03-2018
 
Krótki opis projektu:
Celem głównym projektu jest uruchomienie publicznych usług z zakresu ochrony zdrowia świadczonych drogą elektroniczną, służących zwiększeniu wykorzystania technologii informacyjnych i komunikacyjnych (TIK) dla poprawy jakości usług zdrowotnych. Aby osiągnąć cel główny, zrealizowanych zostanie szereg zadań składających się na cele szczegółowe w projekcie. Podstawowym zadaniem jest budowa i wdrożenie elektronicznej platformy świadczenia e-usług. Istotnym elementem Systemu Informacji Medycznej jest Elektroniczna Dokumentacja Medyczna, której ostateczne wdrożenie jest ustawowo określone datą 1 sierpnia 2017 r. Stąd drugi istotny element składający się na złożoność realizowanego przedsięwzięcia to dostosowanie systemu informatycznego Szpitala właśnie do wymogów wspomnianych regulacji prawnych. Kolejnym czynnikiem składającym się na złożoność projektu to spełnienie wymogu współpracy z systemami i rejestrami zewnętrznymi. Jest to podstawowy wymóg funkcjonalny w tworzonym Systemie Informacji Medycznej co przekłada się na integrację z systemami zewnętrznymi, w tym z budowaną właśnie Elektroniczną Platformą Gromadzenia, Analizy i Udostępniania Zasobów Cyfrowych o Zdarzeniach Medycznych” (P1) oraz w następnej kolejności z Platformą Udostępniania on-line Przedsiębiorcom Usług i Zasobów Cyfrowych Rejestrów Medycznych (P2). Spełnienie tego wymogu będzie skutkowało koniecznością integracji z platformą regionalną – Systemem Informacji Medycznej „E-Zdrowie dla Mazowsza”. Wdrożenie platformy świadczenia e-usług, Elektronicznej Dokumentacji Medycznej oraz interoperacyjność w ramach Systemu Informacji Medycznej skutkująca wymianą danych z innymi placówkami, wymaga zapewnienia bezpieczeństwa wdrażanych systemów informatycznych oraz przetwarzania danych zgodnie z obowiązującym prawem. System w pełni spełni te wymagania w odniesieniu do obowiązujących przepisów prawa. Realizacja celów pociąga za sobą konieczność modernizacji oraz rozbudowy całego środowiska teleinformatycznego szpitala.

 

Projektem są objęte wszystkie obiekty Nowodworskiego Centrum Medycznego w Nowym Dworze Mazowieckim:

•       Szpital Powiatowy w Nowym Dworze Mazowieckim przy ul. Miodowej 2;

•       Przychodnia Specjalistyczna w Nowym Dworze Mazowieckim przy ul. Paderewskiego 7;

•       Przychodnia Podstawowej Opieki Zdrowotnej w Nowym Dworze Mazowieckim przy ul. Mieszka I 28;

•       Przychodnia Podstawowej Opieki Zdrowotnej w Zakroczymiu;

•       Przychodnia Podstawowej Opieki Zdrowotnej w Cząstkowie Mazowieckim;

•       Przychodnia Podstawowej Opieki Zdrowotnej w Kazuniu Polskim.